Conti summer19 uspora sk 1140x86
Thumb truck of the year 2018 1 Thumb truck of the year 2018 2 copy

Truck of theYear 2018: DAF CF a DAF XF

Titul Truck of theYear 2018získal holandský DAF za svoj nový modelový radCF a XF. Rozhodla tak porota, ktorú tvoria poprední novinári špecializovaní na nákladné vozidlá z 23 európskych krajín.

Najprestížnejšie ocenenie v Európe v kategórii nákladných vozidiel si prevzal prezident spoločnosti DAF TrucksPrestonFeight od predsedu juryGianenricaGriffiniho. Oficiálny ceremoniál bol súčasťou úvodného dňa medzinárodnej výstavyúžitkových vozidiel Solutrans vo francúzskom  Lyone.

Nové modely DAF CF a DAF XF prinesú na trh úplne nové pohonné sústavy a vysoko efektívne prevodovky aj zadné nápravy. Spolu s novým kompaktnýmsystémom dodatočnej úpravy výfukových plynov, dômyselným softvérom pre riadenie motora a prevodovky a optimalizáciou aerodynamiky priniesli tieto inovácie ďalšiu úsporu paliva, ale tiež zníženie emisií CO2 o pôsobivých 7 %. Pokiaľ ide o konfigurácie pre špeciálne aplikácie, sú nové modely až o 300 kilogramov ľahšie, a aj tozákazníkom zvyšuje prevádzkovú efektívnosť.

 „Toto ocenenie sa udeľuje novému vozidlu alebo modelovému radu za najvýznamnejšípríspevok k efektívnosti cestnej nákladnej dopravy. Vychádza sa z niekoľkých dôležitých kritérií, ako sú napríklad technologické inovácie, pohodlie vodiča, bezpečnosť na cestách, úspora paliva, ‚stopa‘ na životnom prostredí a celkové náklady na vlastnenie vozidla,“ poznamenal GianenricoGriffini, predseda poroty. „S novými modelovými radmi CF a XF ponúkla spoločnosť DAF na výber vozidlá strednej a ťažkej triedy, ktoré predstavujú nový štandard pokiaľ ide o účinnosť pohonnej sústavy a celkový výkon.“

Prestížne ocenenie Truck of theYear 2018 prevzal v mene 10.000 zamestnancov DAF Trucksv celej Európe prezident spoločnosti PrestonFeight, ktorý pri tejto príležitosti povedal: „Táto pocta patrí každému zamestnancovi spoločnosti DAF. Všetci sme tvrdo pracovali, aby sme najlepšie nákladné vozidlá na trhu ešte vylepšili. Výsledkom sú nové modely DAF CF a XF – stelesnenie filozofie rýdzej dokonalosti. Okrem toho získanie ocenenia Medzinárodné nákladné vozidlo roka 2018 je uznaním aj pre našich dodávateľov a dealerov – a čo je najdôležitejšie, je to fantastická poklona pre všetkých tých zákazníkov, ktorí si zvolili nový model DAF CF alebo XF. Porota uviedla, že vozidlá sú na čele úsilia o efektívnu dopravu. K tomu už netreba nič dodávať.“