Conti france sk 1140x86
Thumb lexus ux trdp Thumb lexus ux trd body kit 3 Thumb lexus ux trd body kit 4 Thumb 27 lexus ux f sport trd body kit Thumb post14336 1

Tuneri vyšperkovali Lexus UX

Technici divízie Toyota Racing Development si zobrali na mušku verziu F Sport a výsledok ich práce stojí zato!

Balík karosárskych doplnkov pozostáva z predného spojlera, prahových líšt, aerodynamických oblúkov kolies, krytov na vonkajšie spätné zrkadlá, strešného spojlera, zadného difúzora a športových koncoviek výfuku. Všetky sú buď čierne alebo vo farbe karosérie. To však nie je  všetko, čo japonská pobočka TRD vlastníkom nového crossovera ponúka. Jej inžinieri vyvinuli aj nové 18-palcové kované hliníkové disky, upravili pružiny a tlmiče zlepšujúce stabilitu podvozka.

UX láka pohľady okoloidúcich už v štandardnej verzii. Pozornosť priťahujú úzke svetlomety ostrých tvarov, ochranné lišty blatníkov kolies aj koncové svetlá prepojené linkou zo 120 diód. Tuningové možnosti tohto jedinečného vozidla už predtým ilustroval UX 250h upravený na objednávku Clarkom Ishiharom z firmy VIP Auto Salon Tuningowe, ktorý bol vystavený na prehliadke automobilových skvostov v americkom Pebble Beach.

Avšak Lexus UX nie je iba o vzhľade. Karoséria sériového auta je z hľadiska aerodynamiky starostlivo premyslená. Čepeľovité zadné svetlá zahŕňajú špeciálne tvarované plutvy, ktoré zvyšujú stabilitu a podobnú funkciu má stupňovitá horná časť líšt blatníkov kolies. Asi  najzaujímavejším prvkom sú 17-palcové aerodynamicky ventilované kolesá. Tvar profilu lúčov zabezpečuje chladenie kotúčových bŕzd a znižuje aerodynamický odpor. Ide o prvé takéto riešenie na svete.

Tak ako nové modely Lexus ES a RC sú tuningové časti vyvinuté spoločnosťou TRD Japan v súčasnosti k dispozícii iba v Japonsku.  Bodykit so športovými koncovkami výfuku stojí v  prepočte do 5.000 €, 18-palcové disky dostať za 3.000 € za balík na zlepšenie stability vyjde na necelých 800 €. 

Prvý kompaktný crossover Lexus naznačuje nový dizajnérsky smer a definuje nový zážitok z jazdy. Charakterizujú ho odvážne a štýlové tvary kombinujúce mohutnú karosériu s kompaktným zovňajškom. Jeho zaradenie medzi crossovery podčiarkujú robustné blatníky, boky a vysoké okná. Auto spočíva na úplne novej platforme, ktorá dodáva karosérii UX mimoriadnu tuhosť a zároveň určuje polohu ťažiska nízko nad zemou. Vďaka nemu sa vozidlo ovláda tak ľahko a presne ako bežný hatchback. Zariadenie kabíny využíva nápadité pokrokové technológie, ktoré vytvárajú silný zážitok z jazdy. Všetky jeho palubné technológie boli vytvorené s úmyslom ponúknuť zákazníkom, ktorí žijú a pracujú v neustále prepojenom prostredí, inovačný trojrozmerný zážitok z jazdy. Kokpit vozidla je úplne zameraný na vodiča. Kabína poskytuje cestujúcim rozľahlý a prívetivý priestor a suverénny vyvýšený pohľad na cestu. UX sa vďaka odvážnemu dizajnu, špičkovému remeselnému spracovaniu a nápaditým technológiám má stať príťažlivým vstupným modelom luxusnej značky do dynamicky rastúceho segmentu.