Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb lexus lf 1 limitless 2019 tuning autozurnal.com 4 Thumb lexus lf 1 limitless 2019 tuning autozurnal.com 3 Thumb lexus lf 1 limitless 2019 tuning autozurnal.com 2 Thumb lexus lf 1 limitless 2019 tuning autozurnal.com 1 Thumb lexus lf1 limitless autozurnal.com

Lexus LF-1 Limitless môže byť predobrazom sériového modelu!

Agresívne, až brutálne tvary tuningového Lexusu LF-1 Limitless môžu prísť v jemnejšej podobe aj do sériovej výroby. Americká tuningová firma VIP Auto Salon spolu s Lexusom testovala, ako by koncepčné SUV japonskej značky vyzeralo po rozsiahlom tuningu. Výsledok je vskutku pôsobivý.

Koncept LF-1 Limitless, ktorý Lexus predstavil v roku 2018, bol pokrytý medeno-zlatým lakom. Firma VIP Auto Salon však prichádza s iným prístupom. Zobrazuje auto v čiernom tóne s diskami rovnakej farby. Veľkému SUV-kupé dodáva športovú majestátnosť, agresivitu a vyžaruje z neho rešpekt. SUV okrem toho dostalo inú masku chladiča, predný spojler, kryty  prahov, upravený  difúzor a tmavé kryty zadných svetiel. Tento projekt vynikajúco znázorňuje, že ak sa LF-1 stane sériovo vyrábaným autom a zachová si ostré línie, bude jedným z veľmi často modifikovaných SUV. Jenoducho sa na optický tuning hodí.

Prečítajte si tiež: 
J.D. Power 2019: Ktoré značky majú najvernejších zákazníkov?

Lexus LF-1 Limitless tuning

Lexus LF-1 Limitless už o rok na cestách?

Existuje mnoho náznakov, že sa sériová podoba Lexus LF-1 Limitless sa objaví na cestách, avšak pod iným názvom, korešpondujúcim s ostatnou modelovou ponukou prémiovej japonskej značky. V uplynulom roku si Lexus registroval názov LQ. Písmeno L označuje vlajkové vozidlá značky – ako napríklad známe  modely LS, LC či LX. Lexus LF-1 Limitless je predstavovaný ako najprestížnejšie SUV tejto značky, a preto je pravdepodobné, že názov LQ bol vyhradený pre tento model. Japonský portál Spyder7 naznačuje, že auto by mohlo debutovať už v roku 2020. 

Lexus LF-1 Limitless

Lexus tvrdí, že koncept LF-1 Limitless z roku 2018 predstavuje smer, akým sa budú ich luxusné SUV uberať. Pravdepodobne je predobrazom nového, sériového modelu, ktorý by sme mohli vidieť už o rok.

Hovorí sa aj o superšportovej verzii automobilu radu F s výkonom viac ako 650 koní. Samozrejme, ťažko možno očakávať, že auto by ostalo v nezmenenej podobe, ale skúsenosti spojené s dizajnérskym modelom C-HR spríbuznenej  Toyoty ukazujú, že sériový automobil sa  nemusí výrazne líšiť od konceptu.

Aj Lexusu RX a UX tuning sedí

Tuningová firma VIP Auto Salon vytvorila aj vizualizáciu osvieženého Lexusu RX po drobných modifikáciách. Auto dostalo bodykit od japonskej pobočky TRD, disky Vossen M-X3 Forged a celkový agresívny vzhľad. Americký tuner s obľubou modifikuje japonské SUV-čka. Špeciálne pre minuloročné stretnutie klasických áut Pebble Beach Concours d’Elegance v Kalifornii vytvoril Lexus UX 250h netypickej modrej farby, s kolesami Vossen, štyrmi koncovkami výfuku a dodatočnými spodnými spojlermi.

Lexus RX tuningLexus UX tuning