Peugeot 06 2019 promo 1140x190

U susedov predali prvé ťahače Ford Trucks

Prvých päť ťahačov 1848T značky Ford Trucks predaných v Českej republike si 22. júna prevzala spoločnosť ČSAD LOGISTIK Ostrava. Vozidlá sú vybavené 12,7-litrovým motorom Ford Ecotorq Euro 6 s výkonom 480 koní a automatizovanou prevodovkou ZF Traxon (12 + 2 prevodových stupňov, intardér). 

„Ťahače Ford sme si pred nákupom dôkladne otestovali a preverili. Pre našu spoločnosť sú okrem spoľahlivosti dôležité ekonomické parametre – nákupná cena, spotreba paliva, cena za servis a údržbu. V porovnaní so súčasným vozidlovým parkom sú hodnoty, ktoré sme dosiahli pri testovaní, priaznivé,“ hovorí Miroslav Konečný, generálny riaditeľ ČSAD LOGISTIK Ostrava. Nové vozidlá Ford Trucks nasadia hlavne na trasu, po ktorej sa prepravuje tovar medzi ČR a Francúzskom.

„ČSAD LOGISTIK Ostrava je jedným z prvých zákazníkov v ČR a veríme, že ďalší budú rýchlo pribúdať. Podmienky, ktoré značka Ford Trucks svojim užívateľom ponúka, sú vynikajúce. Navyše výrobca pri vstupe na český trh poskytuje 3-ročnú záruku na kompletné vozidlo,“ dopĺňa informácie Jiří Kašpárek, manažér marketingu spoločnosti F TRUCKS, ktorá je importérom nákladných vozidiel Ford Trucks v Českej republike. Na českom trhu sú k dispozícii 3 rôzne vyhotovenia – cestné ťahače, stavebný rad a distribučné vozidlá.