Hyundai i30 2019 januar 1140x190
Thumb 8d Thumb 1d Thumb 3d Thumb 2d Thumb 4d Thumb 5d Thumb 6d Thumb 7d Thumb 9d Thumb 11d Thumb 12d Thumb 13d Thumb 14d

Užitočná Dacia Duster Fiskal prichádza z Rakúska

Malá dodávka, vhodná aj na nespevnené cesty, s vyššou svetlou výškou, prípadne aj s pohonom 4x4. Taká je základná myšlienka Dacie Duster Fiskal. Úžitková verzia nepochádza priamo od rumunskej automobilky, ale z Rakúska. O vývoj a predaj sa postaral miestny importér. Dostupná je preto iba u našich juhozápadných susedov.

Duster Fiskal je dvojmiestny, pretože zadná časť kabíny je určená na prevoz tovaru. Za hlavou šoféra a spolujazdca sa nachádza pevná deliaca priečka. Dĺžka nákladového priestoru od deliacej priečky po piate dvere predstavuje 1640 mm. Objem nákladového priestoru Rakúšania nespomenuli a pravdepodobne je máličko väčší než ponúka bežný osobný Duster so sklopeným zadným operadlom.

Podlahu pre škrabancami chráni gumená rohož a na ukotvenie nákladu slúžia štyri body. Bočné okná sú zaslepené. Nejde pritom o žiadne nepriehľadné fólie nalepené na sklách, ale o plechové výplne, ktoré sú z vnútornej strany obalené látkou.

Verzia Fiskal sa dá kombinovať so všetkými dostupnými motormi, pohonom prednej či oboch náprav a samozrejme aj so všetkými stupňami výbavy. Príplatok za prestavbu na úžitkovú verziu predstavuje 1730 eur.

Samozrejme, rakúsky importér má na tieto úpravy osvedčenie TÜV a budú zapísané do technického preukazu auta.