Hyund i30 04 2019 1140x190px 2
Thumb 0t6a7658 Thumb 0t6a8524 Thumb 0t6a7625 Thumb 0t6a8603 Thumb picture1

Veteráni Peugeot smerujú do Česka

Prvýkrát v histórii bude sa prestížny zraz historických vozidiel Peugeot „International L´Aventure konať v Čechách.

Uskutoční sa v dňoch 8.-10. júna v Prahe, Plzni a na ďalších miestach a uvidíte na ňom asi 100 exkluzívnych veteránov francúzskej značky patriacich majiteľom z celej Európy. Združení sú v asociácii, nad ktorou má záštitu nielen automobilka ale priamo ju podporuje aj rodina Peugeot.

Milovníkom automobilovej histórie sa teda druhý júnový víkend naskytne jedinečná príležitosť, ktorá sa už v Česku zrejme nebude opakovať. Praha a ďalšie mestá budú totiž dejiskom prestížneho medzinárodného stretnutia členov asociácie L´Aventure Peugeot, ktorí zavítajú k našim susedom na tradičný každoročný zraz. V posledných 2 rokoch sa toto podujatie konalo v holandskom Oosterbeeku a francúzskom Bordeaux. V Česku sa uskutoční už 26. ročník tejto významnej udalosti európskeho významu, na ktorom sa zúčastňujú majitelia historických vozidiel Peugeot z Francúzska, Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Belgicka, Luxemburska a ďalších krajín. Pridajú sa k nim aj vybraní zberatelia z Česka, ktorí prepadli láske k historickým vozidlám francúzskej značky.

„Som nadšený možnosťou usporiadať toto významné podujatie v ČR. Českí fanúšikovia uvidia na nej skvosty a ikonické modely z takmer 130-ročnej histórie výroby áut Peugeot nie v múzeu ale v pražských uliciach a na českých cestách. Pozývam všetkých na túto neopakovateľnú udalosť. Bude to ukážka sily značky Peugeot, jej bohatej histórie a hodnôt, ktorými sú vysoké nároky, radosť z jazdy a elegancie. Úspechmi modelov Peugeot 308 a 3008 (oba získali titul Auto roka), 2008, 5008 a zakrátko aj modelov Rifter a 508 Peugeot potvrdzuje svoj cieľ stať sa najlepšou značkou medzi výrobcami širokej škály vozidiel vysokej kvality“, hovorí Olivier Parry, generálny riaditeľ značiek Peugeot, Citroen a DS v ČR.

Víkendový program bude atrakciou nielen pre účastníkov ale aj divákov, ktorí budú mať jedinečnú možnosť na viacerých miestach vidieť historické autá Peugeot väčšinu roka starostlivo uložené v garážach majiteľov alebo rôznych zbierkach po celej Európe. Kompletné štartové pole uvidíte po prvý raz v Prahe na Dvořákovom nábreží za Rudolfínom, kam účastníci dorazia v sobotu 9. júna asi o 10.00 hod. Obdivovať ich tam budete môcť asi 2 hod. Potom sa vydajú na 40 km trasu do pražského hotelu Pyramída a po obede vyrazia na najdlhšiu etapu rely (90 km) smerujúcu na zámok Zbiroh. Podľa vzoru významných zahraničných podujatí v rámci tejto jazdy absolvujú niekoľko skúšok. Na večernom spoločenskom programe vyhodnotia súťaž elegancie prihlásených vozidiel. V nedeľu 10. júna o 10.00 hod vyštartujú posádky v polminútových intervaloch na poslednú 40 km etapu do Plzeňského pivovaru, kde sa očakáva hojná divácka účasť. Tam bude aj slávnostné záverečné vyhlásenie a ocenenie úspešných tímov. Celé podujatie skončí asi o 15.00 hod.

Asociáciu Aventure Peugeot založil v roku 1982 Pierre Peugeot. Chcel ňou vytvoriť priaznivé podmienky pre ostatné kluby a organizácie zamerané na históriu značky Peugeot a poskytovať im zodpovedajúce služby. Tento projekt sa v priebehu nasledujúcich desaťročí dynamicky rozvíjal vďaka práci dobrovoľníkov aj významnej podpore skupiny PSA. V roku 2015 sa asociácia premenovala na Aventure Peugeot Citroen DS a jej prezidentom sa stal Xavier Peugeot (Pierrov syn). Nezisková organizácia sa naďalej stará o zachovanie historického odkazu všetkých 3 značiek s cieľom predstaviť ju čo najširšej verejnosti.  

Viacej informácií a registrácia: http://www.iapmprague.cz/