Hyundai i30 2019 januar 1140x190
Thumb img 2165 Thumb img 2170 Thumb img 2168 Thumb img 2167

Volili sme Auto roka 2019 v SR

21. ročník tradičnej ankety o najlepšie auto roka vyvrcholil uplynulú sobotu porovnávacím testom finalistov.

Uskutočnil sa v tradičnej lokalite - v okolí Chorvátskeho Grobu – Bielej vody. 15-členná porota motoristických novinárov pôsobiacich v rozličných slovenských médiách skúšala už tradične 7 finalistov. Vybrala ich z desiatok automobilových noviniek tohto roka. Jednalo sa vždy o úplne nové základné modely a nie ich varianty (kombi, kupé, kabrio), ktoré už boli alebo v blízkej budúcnosti budú uvedené na náš trh. To znamená, že je známa ich cena a naši díleri už na ne aspoň prijímajú objednávky. Členovia jury mali k dispozícii na porovnávací test na obvyklej trati a individuálne posudzovali všetkých 7 finalistov a anketu hneď aj vyhodnotili. Jej výsledky však zatiaľ nepoznáme. Dozvieme sa ich na slávnostnom vyhlásení prvý februárový týždeň 2019.

Každý člen jury mal k dispozícii 25 bodov, ktoré mohol ľubovoľne rozdeliť. Musel ich však prideliť najmenej 3 vozidlám. Každý z finalistov mohol od jedného člena poroty získať najviac 10 bodov.

Anketa o Auto roka v SR je nekomerčná. Organizujú si ju sami novinári. Vo svete pripisujú takýmto národným kolám čoraz väčší význam.

Finalisti ankety Auto roka 2019 v SR:

Citroen Berlingo/Opel Combo/Peugeot Rifter

Dacia Duster

Ford Focus

Honda CR-V

Kia Ceed

Peugeot 508

Volkswagen Touareg