Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb vw crafter test vstupny  Thumb vw crafter pri strojovka 2 Thumb vw crafter test zadny Thumb vw crafter asistent 1 Thumb vw crafter test vstupny  Thumb vw crafter pri strojovka Thumb vw crafter reflektor Thumb vw crafter retro Thumb vw crafter sedadla  1 Thumb vw crafter sedadla  2 Thumb vw crafter sedadla  3 Thumb vw crafter skrin a 1 Thumb vw crafter skrin a 3

Volkswagen Crafter 35 2,0 BiTDI: Jednotka v segmente

Pôvodne bol dvojčaťom Sprintera, no minulú jeseň sa predstavil s vlastnou identitou. Nový Crafter je čistokrvný produkt z vývoja Volkswagenu Úžitkové vozidlá, ktorý vyrába úplne nová fabrika v Poľsku a patrí sa dodať, že kariéru rozbehol veľmi presvedčivo – ziskom titulu International Van of the Year 2017.

Dobre odštartoval aj na slovenskom trhu: za 6 mesiacov roku 2017 dosiahli objednávky úroveň 100 vozidiel, kým z predchodcu sa toľko predávalo za rok. Isto má tom podiel aj vľúdnejšia cena – nový Crafter je prekvapivo lacnejší zhruba o 1500 eur, pričom hodnota vozidla sa nepochybne zvýšila. Dizajn navrhli v duchu súčasnej rodinnej štruktúry. A tak štylistické prvky Transportera šiestej generácie nájdeme aj na/v modeli Crafter. Zaujímavá je aerodynamická efektívnosť karosérie: cx = 0,33 (s aeropaketom 0,30), najlepšia hodnota hodnota v triede veľkých dodávok. V čom to väzí? Karoséria sa od stĺpika C po stĺpik D plynulo zužuje, takže na konci je o cca 5 cm užšia, strecha sa zasa spredu dozadu mierne zvažuje a stupienky v prednom nárazníku na uľahčenie čistenia čelného skla majú kryt – to všetko pre optimálne obtekanie vzduchu.