Peugeot 2019 01 1140x190
Thumb 1w Thumb 2w Thumb 3w Thumb 4w Thumb 5w Thumb 6w Thumb vw t roc r 001 Thumb vw t roc r 002 Thumb vw t roc r 003 Thumb vw t roc r 004 Thumb vw t roc r 007 Thumb vw t roc r 005 Thumb vw t roc r 008 Thumb vw t roc r 006 Thumb vw t roc r 009

Volkswagen ladí športový T-Roc, ale GTI z neho nebude

Pod kapotou očakávame prepĺňaný benzínový dvojliter s výkonom vyše tristo alebo až štyristo koní.

Volkswagen má so svojím kompaktným crossoverom smelé plány. Oficiálne potvrdil, že okolo roku 2020 príde T-Roc kabriolet. Špekuluje sa o plug-in hybride a v štádiu vývoja je plnokrvná športová verzia.

Šéf wolfsburskej automobilky Herbert Diess pre britský Autocar povedal, že T-Roc GTI určite nevznikne. Písmenká GTI vraj zostávajú vyhradené pre rýchle hatchbacky. Crossover Volkswagen T-Roc príde rovno vo verzii R. 

Pod kapotou nájdeme benzínový turbomotor 2,0 TSI, spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a roztáčajúci všetky štyri kolesá prostredníctvom medzinápravovej spojky Haldex. O výkone motora sa zatiaľ špekuluje - niektoré zdroje uvádzajú 228 kW (310 k), autori špionážnych fotografií spomínajú až 309 kW (420 k).

T-Roc sa pre stavbu športovej verzie zdá byť ideálny. Viac ako typické športovo-úžitkové vozidlo, totiž pripomína ľahko zdvihnutý hatchback so širokým rozchodom náprav a kolesami umiestnenými v rohoch karosérie.

Čo sa dizajnu týka, testovací prototyp nič konkrétne neukázal. Nemci totiž výkonnú techniku skúšajú v "obyčajnom" T-Rocu. Pozornosť pútajú akurát štyri koncovky výfuku trčiace spod zadného nárazníka.

Ako bude sériový Volkswagen T-Roc R vyzerať, to vlani v novembri naznačila štúdia T-Rockstar. Volkswagen ju predstavil na autosalóne v čínskom Kantone. 

Automobil dostal výraznejšie tvarované nárazníky - najmä predný s väčšími otvormi pre prívod vzduchu do motorového priestoru. Vzadu sme našli dve opticky spojené koncovky výfuku. Oficiálne obrázky však neprezradili, či ide o reálny výfuk, alebo o imitáciu.

Blatníky dostali masívnejšie plastové lemy, aby sa pod ne skryli 19-palcové disky, obuté do širokých pneumatík 275/45. Pekným detailom sú aj ozdobné fólie na zadných stĺpikoch.

V kabíne vidíme len malé zmeny oproti sériovému T-Rocu. Azda najvýznamnejšia sa týka zaujímavého čalúnenia sedadiel. Dekoratívny obklad palubnej dosky a výplní dverí má rovnaký odtieň ako karoséria.

O technike konceptu však Volkswagen nepovedal nič konkrétne.