Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal

Volkswagen na Slovensku pozastaví výrobu na neurčito

Volkswagen na území Slovenskej republiky pozastaví výrobu na neurčito. Odstávka najviac postihne bratislavský závod VW v Devínskej Novej Vsi, týkať sa bude aj závodov v Stupave a v Martine.

Informoval o tom premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po nedeľnom mimoriadnom rokovaní vlády. "Z dôvodu pravdepodobného výskytu ochorenia, respektíve prijatia preventívnych opatrení. Rovnako postupuje táto spoločnosť aj v Španielsku, kde rozhodla zavrieť divíziu SEAT. Je to prvá veľká fabrika, ktorá pravdepodobne bude musieť odstaviť výrobu," konštatoval Pellegrini.

Odporúčame:

Stiahni si Autožurnál zdarma a ostaň doma!

Podľa nových informácii linky v tejto chvíli ešte bežia, zastavenie produkcie prebehne pravdepodobne až zajtra, 17.3.2020. Zastavenie výroby si vyžiada koordinované procesy a čas. „Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa v úzkej koordinácii s materským koncernom pripravuje na prerušenie výroby až do odvolania,“ informuje o plánoch hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

„Dúfali sme, že doposiaľ zavedené zásadné opatrenia všetkých európskych vlád povedú k zmierneniu následkov rozšíreného koronavírusu a že už v priebehu tohto víkendu príde vzhľadom na okolnosti k primeranému upokojeniu situácie. To sa, žiaľ, nestalo. Požiadať koncern o prerušenie výroby považujeme za aktuálnych okolností za najzodpovednejšie riešenie. Prosíme všetkých zamestnancov, aby k situácii pristupovali s rozvahou a rešpektovali pokyny spoločnosti,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia.

„V pondelok alebo v ďalších dňoch s vysokou pravdepodobnosťou ukončí výrobu najväčší zamestnávateľ na Slovensku, automobilka Volkswagen Slovakia. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini po nedeľnom mimoriadnom rokovaní vlády, na ktorom kabinet riešil situáciu s novým koronavírusom. Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu nemusí ísť o celý závod, ale len časť výroby,“ uvádza TASR.

„Ráno (16.3) bude fabrika normálne otvorená a v priebehu dňa sa rozhodne, aj po konzultáciách s hygienikmi, akým spôsobom sa bude postupovať. Nielen vo Volkswagene, aj v iných výrobných zariadeniach, ktoré na Slovensku máme,” doplnil Žiga.

Odporúčame v súvislosti so situáciou:

Stiahni si Autožurnál zdarma a ostaň doma!

Zmeškáte kvôli koronavírusu TK a EK vozidla? Pokutu odpustia

SEAT a Renault zastavujú výrobu v španielskych závodoch

 

Zdroj: TASR, TA3