20001 banner astra1140x190
Thumb volkswagen passat 010 Thumb volkswagen passat 003 Thumb volkswagen passat 001 Thumb volkswagen passat 002 Thumb volkswagen passat 004 Thumb volkswagen passat 005 Thumb volkswagen passat 006 Thumb volkswagen passat 007 Thumb volkswagen passat 008 Thumb volkswagen passat 009

Volkswagen Passat 2.0 TSI R Line: Doladený líder

Manažérska ikona ôsmej generácie vstupuje po štyroch rokoch do druhej polovice svojho životného cyklu. Výrobca pristúpil k modernizácii veľmi rozumne, racionálne, keď sa sústredil hlavne na prvky výbavy a technológie dôležité pre firemných a fleetových klientov.

Pod tlakom SUV-čiek a crossoverov predaje tejto kategórie z roka na rok klesajú, no napriek tomu je Passat vo svojej kategórii v Európe stále jednotka. Menej sa darí sedanu, pretože keď sa už niekto rozhodne pre auto tejto kategórie, vyberie si praktickejší a variabilnejší kombík. Verzií Variant sa vlani predalo trikrát toľko než sedanov. Aj z tohto dôvodu sme mali na prvých jazdách k dispozícii len samé kombíky. Sedan výrobca nepristavil ani jeden. Napriek tomu v ponuke ostáva aj naďalej. Pokiaľ ide o ostatné deriváty, kombík ten je jasný. Rovnako veľa si výrobca sľubuje aj od jeho terénnejšej verzie Alltrack s podvozkom dvihnutým o 2 cm a pohonom 4x4 v štandarde. Čerešničkou na torte je optický balík R Line, ale ešte nad ním špeciálna limitka R Line Edition, ktorá vyrazila dych najviac.