Hyund i30 04 2019 1140x190px 1
Thumb 2v Thumb 1v Thumb 3v

Volkswagen Touareg prichádza ako plug-in hybrid so štvorvalcom

Záprah benzínového dvojlitra a elektromotora dokáže vyprodukovať výkon 270 kW a najvyšší krútiaci moment 700 Nm.

Volkswagen Touareg je na svete už šestnásť rokov. Za ten čas stihli vzniknúť tri generácie tohto luxusného SUV a pod kapotou sa objavila naozaj pestrá paleta motorov - naftový päťvalec, benzínové a naftové šesťvalce, benzínové a naftové osemvalce, naftový desaťvalec a benzínový dvanásťvalec. Aktuálne sa v Touaregu usídlil historicky najmenší motor, prepĺňaný benzínový štvorvalec 2,0 TSI.

Volkswagen na doslova komornom podujatí pre novinárov v Rakúsku predstavil Volkswagen Touareg PHEV. Ide o plug-in hybridný variant, určený prioritne pre Čínu. Nie je vylúčené, že na prelome rokov 2019/2020 dorazí aj do Európy.

Benzínový dvojliter sám o sebe dosahuje výkon 172 kW (234 k). Sekunduje mu elektromotor s výkonom 100 kW (136 k), umiestnený v jednom bloku s osemstupňovým meničovým automatom. Volkswagen udáva kombinovaný výkon hybridného systému 270 kW (367 k) a najvyšší krútiaci moment 700 Nm. Oba parametre sa prenášajú na všetky štyri kolesá.

Neoddeliteľnou súčasťou plug-in hybridnej technológie je lítiovo-iónový akumulátor. Jeho kapacita predstavuje 18 kWh, čo je o 3,9 kWh viac než má Porsche Cayenne e-Hybrid. Touareg PHEV prejde na jedno nabitie 50 až 60 kilometrov. Spomínané Porsche má elektrický akčný rádius na úrovni 44 km. Údaje o dĺžke nabíjania, dynamike auta či spotrebe zatiaľ nie sú známe, keďže proces homologácie ešte trvá.

Tri oficiálne fotografie, ktoré Volkswagen k Touaregu PHEV zverejnil, neodhaľujú žiadne dizajnové zmeny. Aj Plug-in si zachoval dve koncovky výfuku. Akurát na piatych dverách a maske chladiča pribudol nápis "PHEV".