Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 16 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 1 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 2 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 3 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 4 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 5 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 6 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 7 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 9 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 8 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 10 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 11 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 12 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 13 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 14 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 15 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 16 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 17 Thumb volkswagen touareg r autozurnal.com 18 Thumb volkswagen touareg sondermodell one million 1 Thumb volkswagen touareg sondermodell one million 2 Thumb volkswagen touareg sondermodell one million

Volkswagen Touareg R príde ako plug-in hybrid

Neoverené špekulácie o možnom príchode Volkswagenu Touareg R sa stávajú skutočnosťou. VW potvrdil príchod výkonného čistokrvného modelu R aj pre SUV vlajkovú loď. Nečakajte však techniku súrodeneckého Audi SQ7. Nový Touareg R bude benzínový plug-in hybrid.

Prečítajte si tiež: 
Nový VW Golf 8 naživo: Zvonka evolúcia, vnútri a pod kapotou revolúcia


Presné technické údaje o chystanom pohone pre Touareg R nepoznáme. Je takmer isté, že vrcholný osemvalec to nebude. Britské média najčastejšie spomínajú kombináciu benzínového štvorvalcového turbomotora 2,0 TSI v spolupráci s elektromotorom. Tento pohon už VW ponúka na čínskom trhu, kde má 270 kW (368 koní) a 700 Nm krútiaceho momentu a doraziť má aj k nám. V prípade R verzie by samozrejme nabral na sile.

Pravdepodobnejšie je nasadenie šesťvalcového turbobenzínového 3,0 TSI v spolupráci s elektromotorom. Celkový výkon takto motorizovaného Touaregu R by sa mal pohybovať v spektre 450 - 500 koní. Táto kombinácia sa veľkému SUV hodí podstatne viac, nehovoriac o vyššej atraktivite šesťvalcového motora. Podľa ľudí z VW, Touareg R má byť prvým elektrifikovaným "R" modelom a východiskom pre následnú elektrifikáciu ďalších rýchlych modelov. Táto stratégia prinesie vyšší výkon a zároveň nižšiu spotrebu paliva a emisie (aspoň na papieri). Na rýdzo elektrické R modely však zatiaľ nedôjde.

VW Touareg R nejde v stopách Audi SQ7

Nový VW Touareg R nepôjde v stopách sesterského Audi SQ7 a neadoptuje technologicky špičkový osemvalcový 4,0 l turbodiesel s výkonom 320 kW (435 koní) a 900 Nm. Benzínový plug-in hybrid bude na papieri úspornejší a nespôsobí zvyšovanie flotilových emisií CO2 nad hranicu, na ktorú si automobilky musia dávať mimoriadny pozor, ak nechcú platiť obrovské pokuty.

Nový Volkswagen Touareg R sa svetu predstaví pravdepodobne v roku 2020. Do predaja sa dostane asi až v roku 2021. VW si na svoje "R" značke v poslednej dobe dáva záležať. Nedávno predstavil rýchly T-Roc R, nová generácia Golfu R príde v roku 2020, príde aj Tiguan R a teraz potvrdili zvesti o veľkom Touaregu. Na poli vysokovýkonných modelov VW sa máme na čo tešiť!

Pozn. v galérii nájdete fotky Volkswagenu Touareg R-Line

Zdroj: Autocar