Lbfi 180802 fiat spider banner sk 1140x86px
Thumb 1w Thumb 2w Thumb 3w Thumb 4w Thumb 5w Thumb 6w Thumb 7w Thumb 8w

Volkswagen ukázal malý T-Cross na prvej upútavke

Po luxusnom Touaregu prichádza opačný extrém, ľudový T-Cross.

Ak ide o športovo-úžitkové Volkswageny, rok 2018 je rokom extrémov. Nedávno na absolútny vrchol zamieril nový Touareg a čoskoro spoznáme najmenšie SUV z Wolfsburgu - malý T-Cross.

Nemci aktuálne zverejnili oficiálnu počítačovú skicu novinky, ktorá odhaľuje najmä opticky prepojené koncové svetlá. V minulosti populárny dizajnový prvok sa opäť vracia na scénu. Využíva ho napríklad Porsche, Audi i americký Lincoln. Najnovšie sa k nim pridáva aj Volkswagen. 

Špionážne fotografie testovacích prototypov naznačili, že karoséria bude mať strohé hranaté základné tvary a vpredu môžeme očakávať optické prepojenie svetlometov s maskou chladiča.

Volkswagen k počítačovej upútavke pridal aj video. Okrem T-Crossu v ňom hlavnú úlohu hrá člen predstavenstva nemeckej automobilky Jürgen Stackmann a šéfdizajnér Klaus Bischoff.

Z ich spoločného rozhovoru sme sa dozvedeli, že malé SUV, alebo ak chcete crossover, ponúkne štedrý vnútorný priestor, vrátane kufra, a bude digitálny, teda objavia sa v ňom najnovšie multimediálne a asistenčné systémy. Funkcia autonómneho núdzového brzdenia a upozornenie na neúmyselné opustenie jazdného pruhu budú patriť k štandardnej výbave.

Vo videu samozrejme zaznelo niekoľko marketingových fráz, ako "silný charakter", "cool" alebo "silné meno pre silný produkt".

Volkswagen T-Cross je súrodencom SEATu Arona. Postavili ho na platforme MQB A0 a pod kapotou nájdeme prepĺňaný benzínový trojvalec 1,0 TSI i štvorvalec 1,5 TSI. Diesel zatiaľ nebol potvrdený rovnako, ako pohon 4x4. Skôr medializované informácie hovorili, že práve štvorkolka by potvrdila nadradenosť T-Crossu nad koncernovým súrodencom zo Španielska.

Keďže Nemci začali zverejňovať upútavky, očakávame, že kompletné odhalenie novinky príde čoskoro. Na septembrovom autosalóne v Paríži to však nebude. Volkswagen sa na ňom tohto roku nezúčastní.

Advertisement