Hyundai i30 fastback 1140x190
Uzitkove automobily

Úžitkové automobily

Kamióny a ťahače, dodávky a ľahké úžitkové automobily. Ani svet profesionálnych vodičov nám nie je ľahostajný.

Volvo

Thumb nov c3 a9 volvo truck centrum zvolen copyt processed 640x420 Thumb 26844 large otvorenie vtc zvolen 2 Thumb 26843 large otvorenie vtc zvolen 1 Thumb 26842 large nov c3 a9 volvo truck centrum zvolen copyt Thumb 26841 large nov c3 a9 volvo truck centrum zvolen copy

Volvo Truck Centrum v Budči

Počas slávnostného večera 14. decembra predstavitelia spoločnosti Volvo Truck Slovak a starosta obce Budča prestrihnutím pásky oficiálne otvorili nové značkové stredisko pri Zvolene. Slávnostného predvianočného stretnutia sa zúčastnilo vyše 300 pozvaných hostí.

Nový servis začali stavať v apríli tohto roka, skolaudovaný bol v októbri 2012. Rozloha areálu je 20.000 m2, budova stojí na ploche 1800 m2, v dielni sa nachádza 12 opravárenských stanovíšť. „Volvo Truck Centrum Zvolen je svojím environmentálnym riešením jedinečné v celom regióne strednej a východnej Európy. Využíva aktívne i pasívne šetrenie energie. Konkrétnejšie: V Truck Centre boli inštalované solárne panely na ohrev vody v sociálnych zariadeniach a led osvetlenie na parkoviskách, v dielni, sklade a na recepcii. Vďaka rekuperácii dokážeme usporiť až 50 % tepla. K pasívnemu šetreniu energie prispieva napríklad trojité sklo v administratívnej časti budovy, väčšia tepelná odolnosť servisných brán v dielni, tepelná izolácia v podlahe či steny vyhotovené z panelov z minerálnej vlny, ktoré sú hrubšie oproti štandardným stenám o 30 %,“ vysvetľuje Leonard Toček, manžér pre popredajné služby Volvo Truck Slovak. „Celá budova bola vybudovaná z recyklovateľných materiálov. Všetky environmentálne zlepšenia prispeli k tomu, že dnes dokážeme ušetriť až okolo 20 % z celkovej spotreby energie v budove.“

Z hľadiska technického vybavenia vo VTC Zvolen majú napríklad plne vybavenú brzdovú stolicu, detektor vôle náprav, Truck Cam (geometria kolies), centrálny olejový systém a mnohé ďalšie diagnostické zariadenia a pracovné náradia Volvo.

Nové značkové stredisko ponúka svojim zákazníkom služby v oblasti pravidelnej údržby vozidiel, záručné a pozáručné opravy alebo opravy po haváriách, ale tiež originálne náhradné dielce a umývanie vozidiel v automatickej linke. Servis je otvorený 6 dní v týždni (pondelok – sobota), pohotovostnú služby VAS (Volvo Action Servis na zavolanie) môžu zákazníci využívať 24 hodín, 7 dní v týždni.

„Volvo Truck Centrum Zvolen je naším piatym servisom na Slovensku. Už v blízkej budúcnosti plánujeme ďalšie dobudovanie a rozšírenie servisnej siete. Veríme, že otvorenie nového moderného Volvo Truck Centra v Budči ocenia najmä zákazníci z tohto regiónu,“ povedal Johannes Kjellgren, generálny riaditeľ Volvo Truck Slovak.