Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb vw nivus autozurnal 2 Thumb vw nivus autozurnal 4 Thumb vw nivus autozurnal 3 Thumb vw nivus autozurnal 1 Thumb vw nivus autozurnal 6 Thumb vw nivus autozurnal 5 Thumb content vw nivus 2020  4

VW Nivus s prvkami kupé vykreslili na prvých ilustráciách

Volkswagen využíva módnu vlnu áut typu SUV/crossover naplno. Už na jar tohto roku obohatí ponuku nový malý zástupca VW Nivus. Web Kolesa.ru tradične prichádza s prvými neoficiálnymi ilustráciami vzhľadu novinky, vykreslili ich na základe doteraz zverejnených prvých záberov a informácii o VW Nivus.

Prečítajte si tiež: 
Najväčšie SUV Volkswagenu z Číny ukázalo interiér

VW Nivus
Značka vypĺňa na poli "vyšších" modeloch postupne všetky medzery, VW Nivus má byť akýmsi T-Crossom "kupé", teda s plynule klesajúcou líniou strechy. VW Nivus je projektom brazílskej divízie Volkswagenu, kde sa aj začne najskôr predávať. No neostane len na tamojšom trhu a indickom trhu, v roku 2021 má doraziť aj do Európy! Pri tej príležitosti možno v občianskom preukaze zmení meno, okrem Nivus prichádza do úvahy aj T-Cross Coupe alebo T-Sport. Lepšie tak zapadne do rodiny zvýšených SUV/crossoverov Volkswagenu. 

VW Nivus so známymi základmi

Európsku verziu bude Volkswagen vyrábať pravdepodobne v španielskej Navarre, kde vyrábajú technicky spriaznené typy T-Cross a Polo. Stáť má na modulárnej platforme MQB A0, ktorú využíva VW Polo, SEAT Ibiza alebo aj Škoda Scala. Hierarchicky bude Nivus emotívnejšou a štýlovejšou verziou malého mestského T-Crossu, základné dizajnové rysy by mali oba spriaznené modely zdieľať. 

Väčšiu ponuku priestoru pre pasažierov a pre batožinu oproti tradičnému hatchbacku Polo zabezpečí vyššia stavba karosérie a dlhší zadný previs. 


Pod kapotou budú primárne známe pohonné jednotky TSI. Najrozšírenejšími by mali byť práve litrové benzínové trojvalce 1,0 TSI, okrem nich Nivus môže v Európe ponúknuť aj turbobenzínový štvorvalec 1,5 TSI a turbodiesel 1,6 TDI s rovnakým počtom valcov. VW Nivus bude rýdzou predkolkou, bez možnosti pohonu 4x4. Podľa portálu Motor1.com by mal Nivus pri uvedení na trh ponúknuť výlučne motor 1,0 TSI, a to v dvoch výkonových verziách 85 kW (115 k) a 94 kW (128 k). Oficiálne VW Nivus predstavia začiatkom roka 2020.