Vw golf 03 2020 1140x190 sportsvan
Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 12 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 1 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 2 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 4 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 3 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 5 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 7 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 6 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 8 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 9 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 10 Thumb vw nivus 2021 autozurnal.com 11 Thumb vw nivus teaser

VW Nivus ukázal interiér a viac z vonkajšieho kabátu

Nový prírastok do rodiny crossover-kupé Volkswagenu sa nám postupne ukazuje na záberoch z interiéru. VW Nivus ukázal taktiež zovňajšok na novej fotografii, zahalenej do rúška tajomstva. 

VW Nivus 2021 môže v Európe zmeniť meno

Značka vypĺňa na poli "vyšších" modeloch postupne všetky medzery, VW Nivus má byť akýmsi T-Crossom "kupé", teda s plynule klesajúcou líniou strechy. VW Nivus je projektom brazílskej divízie Volkswagenu, kde sa aj začne najskôr predávať. No neostane len na tamojšom trhu a indickom trhu, v roku 2021 má doraziť aj do Európy. Zástupcovia značky o ňom hovoria ako o "New Urban Coupe", teda nové mestské kupé. Pri tej príležitosti možno v občianskom preukaze zmení meno, okrem pôvodného "brazílskeho" Nivus prichádza do úvahy aj T-Cross Coupe alebo T-Sport. Lepšie tak zapadne do rodiny zvýšených SUV/crossoverov Volkswagenu. Značka na novom videu upozorňuje na svieže, jednoduchšie logo Volkswagen.

Odporúčame: 

VW Arteon Shooting Brake je realitou

Na mestskú crossover-kupé novinku Volkswagen opäť upozorňuje na najnovších záberoch, pričom ukázal viac dizajnových prvkov interiéru a exteriéru. Ak by ste čakali veľké prekvapenia, tie sa nekonajú. Nivus má byť veľmi podobný T-Crossu s plynule sa zvažujúcou líniou strechy, a preto preberá väčšinu dizajnových prvkov malého crossovera, čo badať hlavne na vonkajšom vzhľade. Riešenie strechy sme mohli vidieť už na predchádzajúcich záberoch.

No a takto Nivus vykreslil grafik magazínu kolesa.ru, pozrite si ho v nasledujúcom článku:

VW Nivus s prvkami kupé vykreslili na prvých ilustráciách

VW Nivus vnútri zaujme dvoma veľkými displejmi, jeden tvorí stredový displej infotainmentu a druhý je digitálnym prístrojovým panelom. Stredový displej využíva inovatívne rozhranie VW Play. Malo by dôjsť aj do európskej verzie. Celkovo sa riešenie interiéru a hlavne multimediálneho systému podobá novému Golfu, kde oba displeje tvoria opticky jeden celok. 

Európsku verziu bude Volkswagen vyrábať pravdepodobne v španielskej Navarre, kde vyrábajú technicky spriaznené typy T-Cross a Polo. Stáť má na modulárnej platforme MQB A0, ktorú využíva VW Polo, SEAT Ibiza alebo aj Škoda Scala. Pri uvedení na trh by má Nivus poháňať výlučne motor 1,0 TSI, a to v dvoch výkonových verziách 85 kW (115 k) pri spárovaní s manuálnou prevodovkou a 94 kW (128 k) s automatom DSG. O pohon sa postarajú výlučne predné kolesá. Oficiálne predstavia Nivus čo nevidieť. Európska verzia príde v roku 2021.

Odporúčame:

Najväčšie SUV Volkswagenu z Číny ukázalo interiér