Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 1 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 4 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 2 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 3 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 6 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 5 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 7 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 8 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 9 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 10 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 12 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 11 Thumb vw polo gti tuning autozurnal.com 13

Aj VW Polo GTI môže byť malá vrecková raketa

Pre tých, ktorým sa zdá nový VW Polo GTI príliš "mäkký" a nestačí im 200 koní, ktorý doluje z motora 2,0 TSI, pripravila tunerská firma balíček úprav. Pridajú svaly navyše a ak chcete, vezmú zadné sedadlá a nahradia ich bezpečnostnou klietkou.

VW Polo GTI tuning
VW Polo GTI je veľmi príjemným hothatchom na každý deň. Vie byť rýchly a zábavný, no bez problémov s ním môžete fungovať aj pri každodennom jazdení. Niektorí by však chceli trochu viac korenia a svalov. Predsa, 200 koní je na rýdze športové chúťky málo, obzvlášť, ak by ste chceli VW Polo GTI vziať na okruh a užiť si podvozok naplno. Nemecká firma Siemoneit Racing prichádza s riešením.

Pozrite si aj náš test štandardného Pola GTI. Označili sme ho za najzábavnejšie GTI :

Polo GTI základom (aj) pre nekompromisné úpravy

Vyvinuli trojstupňový balíček úprav, ktoré pozdvihnú VW Polo GTI výkonom a schopnosťami na vyššiu úroveň. Zvýšeniu výkonu napomáha aj potenciál objemného motora 2,0 TSI, konkurencia totiž vsádza na menšie motory a dokonca aj trojvalec (Fiesta ST). Z pôvodných 200 koní a 320 Nm dokáže tretí, najvyšší stupeň úprav vydolovať až 320 koní a 430 Nm. Tu sa už môžeme baviť o pomenovaní "vrecková raketa". Táto úprava skreše čas zrýchlenia z 0-100 km/h o 1,5 s na výsledných 5,2 s. Maximálna rýchlosť stúpla na 256 km/h. Na malý hothatch s pohonom predných kolies veľmi zaujímavé hodnoty.

VW Polo GTI siemoneit racing
Úprava a zvýšenie výkonu nezahŕňajú len softvérove zmeny, aké sú medzi úpravcami bežné, ale vyžiadali si mechanický prístup. Turbo vymenili za nové a väčšie, nový je aj medzichladič stlačeného vzduchu a modifikované výfukové potrubie. Zmenami prešla aj 7-stupňová prevodovka DSG, aby zvládla dodatočný nápor sily a krútiaceho momentu. Táto paráda potencionálnych záujemcov vyjde na 9 tisíc eur.


No to nie je všetko. Za ďalších 11 630 eur môžete mať špičkový podvozok KW Clubsport, predné sedadlá Recaro s pásmi Sabelt a18-palcové disky ATS s lepivými pneu Michelin Pilot Super Sport. Pre ešte nekompromisnejší zážitok vám Siemoneit Racing vyhodí zadné sedadlá a nahradí ich bezpečnostnou klietkou. Tu sa už o prijateľnom hothatchi na každý deň baviť nemôžeme, no o to viac si ho majitelia užijú na okruhu. Firma však ponúka aj samostatné vyladenie motora a prevodovky, a preto si na svoje prídu všetci podľa svojej chuti.