Vw golf 03 2020 1140x190 variant
Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 6 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 3 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 1 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 2 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 4 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 6 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 5 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 7 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 8 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 9 Thumb vw touareg abt sportsline autozurnal 10

VW Touareg ABT: 500 naftových koní a prikorenený vzhľad

Ak vám nestačí ponúkané výkonové spektrum motorov pod kapotou vlajkovej lode Volkswagenu, nemecký úpravca ABT má riešenie. Okrem toho VW Touareg ABT skrášlia decentné dizajnové vylepšenia.

Prečítajte si tiež: 
Škoda Kodiaq RS ABT: Vybrúsený veľký medveď

Seat Tarraco dostalo jemný tuning od ABT

VW touareg abt
Najsilnejším motorom v ponuke Touaregu je osemvalcové 4,0 TDI s výkonom 310 kW (421 koní). Komu by 421 plnokrvných naftových koní a 900 Nm dolovaných z V8 motora nestačilo, nemecký úpravca koncernových značiek ABT Sportsline má elegantné riešenie. Úpravou softvéru riadicej jednotky motora dokážu stádo koní navýšiť na rovných 500 (368 kW) a krútiaci moment na 970 Nm. S takýmto výkonom už Touareg poškuľuje po kategórii vysokovýkonných "SuperSUV", aj keď s čistokrvnými beštiami s turbobenzínovými motormi a športovým podvozkom typu BMW X6 M alebo nové Audi RS Q8 (prvá jazdu tu) sa porovnávať ešte nemôže. 

Odporúčame:

Audi RS Q8: Vyskúšali sme si SUV raketu! (video)
 

Štandardne dokáže VW Touareg s vrcholným TDI motorom, osemstupňovým automatom a 310 kW zrýchliť na stovku za 4,9 sekúnd a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h. ABT Sportsline neudáva, o koľko sa dynamické parametre upraveného Touaregu zlepšia. Čakať však môžete lepšie zrýchlenie na stovku o pár desatín sekúnd, maximálka ostane rovnaká.

Touareg V8 TDI ABT
Okrem softvérového zvýšenia výkonu ponúka ABT aj decentné vzhľadové zmeny a zníženie podvozku. Ten vám na požiadanie znížia o 38 mm vpredu a 30 mm vzadu. Ak chcete, aby váš upravený VW Touareg ABT viac vynikol, k dispozícii sú rôzne špeciálne disky kolies do rozmeru 22 palcov. 

Zaujímavé sú tiež zmeny a vylepšenia interiéru. ABT ponúka kontrastné prešívanie, doplnky z uhlíkových vláken a najmä špičkovú Alcantaru. Okrem toho nechýbajú logá ABT Sportsline, ktoré sú odkazom tradičného úpravcu (nielen) značky Volkswagen. 

Zdroj a foto: ABT

Výber z videoarchívu: