Vw tiguan 03 2020 1140x190
Thumb bmw 4 autozurnal.com 2 Thumb bmw 4 autozurnal.com 1 Thumb bmw 4 autozurnal.com 4 Thumb bmw 4 autozurnal.com 3 Thumb bmw 4 autozurnal.com 5 Thumb bmw 4 autozurnal.com 6 Thumb bmw 4 autozurnal.com 7 Thumb bmw 4 autozurnal.com 8 Thumb bmw 4 autozurnal.com 10 Thumb bmw 4 autozurnal.com 9 Thumb bmw 4 autozurnal.com 11 Thumb bmw 4 series coupe 001 copy

Zamaskované BMW 4 už kontroverznou maskou neprekvapí

Na najnovších záberoch ukazuje prototyp nového BMW 4 veľkú masku s obličkami okato najavo. Predná časť sa oproti minuloročnému konceptu z Frankfurtu príliš nezmenila.

BMW s najnovším prevedením prednej masky vzbudzuje dlhodobo kontroverziu. Množstvo "uniknutých" záberov nám už v minulosti ukázalo, ako bude predná časť na kupé strednej triedy BMW 4 vyzerať. A nielen na ňom, rovnaký štýl má dostať vysokovýkonné BMW M3 a pravdepodobne aj dalšie budúce modely. BMW si tým zabezpečilo veľmi dobrú reklamu.

Novodobé prevedenie pre značku typických obličiek rozdelilo fanúšikvo na dva tábory. Jedná časť vyzdvihuje zmenu a moderné riešenie, druhá kritizuje prehnanosť a odklon od tradície elegantných predných častí BMW.

Odporúčame:

Nové BMW 4 s kontroverznou maskou na prvých záberoch!

Ak ešte niekto potrebuje dôkaz, že predok BMW 4 adoptuje nové prevedenie masky, tu sú najnovšie zábery. Zamaskovaný prototyp BMW 4 s produkčným kabátom nafotili v uliciach domovského Mníchova. Čierny gril na konkrétnom prototype sa od svojej dávnej historickej podstaty podstatne odklonil, dokonca pripomína typické riešenie "tigrieho nosu" značky KIA.

Okrem toho môžete pri novom BMW 4 čakať športovú elegantnú líniu karosérie kupé, ktorá už kontroverzne pôsobiť nebude. Pod kapotou bude po premiére niekoľko motorizáci, ktoré preberie z technicky spriazneného BMW 3. 430i dostane prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 2.0 l a výkonom 190 kW (258 k). Šesťvalcová 440i s objemom 3.0 l ponúkne zaujímavejších 275 kW (374 k). Nebude chýbať ani vrcholný športový model M4, ktorý z 3.0 l turbobenzínového šesťvalca S58 vydoluje okolo 353 kW (480 k) a 600 Nm. Motor už poznáme napr. z BMW X3 M. Ak stále stačiť nebude, balík Competition pridá spolu s ďalšími úpravami 22 kW (30 k) navyše.

BMW 4 predstavia ešte tohto roku. Budúci rok by mala prísť vrcholná verzia M4, ešte predým sa však ukáže jej štvordverový braček, BMW M3. Dostanú pohon všetych kolies a automatickú prevodovku. Pribudnúť má aj puristická verzia "Pure" s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Tá by mala mať o čosi nižší výkon ako štandard, no bude ľahšia. Okrem 8-stupňovej prevodovky tak ponúkne nový bavorský supersedan a kupé strednej triedy aj 6-stupňový manuál a pohon zadných kolies. 

Prečítajte si tiež:

Najlepší naftový motor BMW v r. 2020 pravdepodobne skončí